شهریور 95 - بی سواد
سفارش تبلیغ
صبا ویژن

بی سواد
 
موسیقی وب

به نام خالق خیر و شر

همین طور که  انتظار هم می رفت، دولت تصمیمی به اصلاح عملکرد اشتباه سیاسی و اقتصادی خویش نداشته و هر روز وقیحانه تر از روز قبل، سعی در توجیه این عملکرد خائنانه دارد. از برجام گرفته تا قرار داد #IPC و این آخری #FATF که این آخری چاقویی شده و دسته خود را می خواهد ببُرد!


حتماً یادتان هست که در اعتراض به برجام، عده ای چند روزی در جلوی مجلس #تحصن کردند. اما وقتی رهبر به این کار غیر قانونی معترض شدند تسلیم ولی فقیه شده و #تحصن را پایان دادند.
نظر رهبری در این موارد این است که: اجتماعات دانشجویان خوب است اما قانونی و به شیوه درست. این که علیه برجام بروند در جلوی مجلس اجتماع کنند فکر نمی‌کنم منطق درستی باشد اجتماع درست این است که بروند سالن بگیرند و دو یا سه نفر از دانشجویان با استدلال صحبت کنند.

پس با توجه به نظر رهبری می توان در دیگر مکان های قانونی، این چنین #تحصن هایی برگزار کرد.

خوب است که یادآوری کنم که پدران و اجداد ما نیز، برای #تحصن، مکان های زیارتی مانند مساجد معروف و حرم های مقدس را انتخاب می کردند.

پس بیایید #کمپین_تحصن راه انداخته و مکان ها و تاریخ مهمی برای شروع آن انتخاب کنیم.
#تحصن_در_حرم_شاه_عبدالعظیم_حسنی در شهر ری یا #تحصن_در_مسجد_دانشگاه_تهران در تهران و یا #تحصن در هر مکان معروف و مهم دیگری در تهران و شهرستان های دیگر را مانند #تحصن های این روزهای مردم مظلوم منطقه، از 31 شهریور ماه 1395، علیه اقدامات #خبیثانه و #خائنانه دولت و بعضاً همراهی مجلس با او، شروع کنیم.

نکته آخر:
خیلی از ما شاید منتظر کلام رهبر هستیم.

برای این دسته می گویم که چه قدر رهبر حتی به صورت صریح انتقاد کنند و ما باز هم از ایشان صراحت بیشتر خواهیم؟

رهبری منتظر یک حرکت و موج مردمی هستند. منتظر حرکت مجلس هستند. تا ما مردم کاری نکنیم و مجلس، استیضاحی، صورت ندهد، رهبرِ تنها، نمی تواند کاری کند و دولت همین طور وقیحانه پیش خواهد رفت و کسی جلودارش نخواهد بود.


یقیناً اگر مجلس؛ این دولت و رئیسش را استیضاح و عزل کند، رهبری هم حکم به عزل این خائنان خواهند داد.
همان طور که امام خمینی پس از عزل بنی صدر توسط مجلس، حکم عزل آن منافق را امضاء کردند.

پس بیایید صدای اعتراضمان را بلند کنیم. آن قدر بلند که اگر خودشان را هم به خواب زده باشند، مستاصل شده و بی خواب شوند.

یقین بدانید، سکوت در برابر خیانت دولتمردان و اینچنین مظلوم شدن، کم از ظالمیت ندارد و همان عذاب را خواهیم چشید.

یقین بدانید اگر سکوت خود را بشکنید و معترض شوید، تر و خشک با هم نخواهند سوخت

اما در صورت سکوت ما، ما تر ها هم خشک شده و به راحتی دچار عذاب این بی خردان خائن خواهیم شد.

برگرفته شده از https://plus.google.com/+rouhollahzareie/posts/aVJEsqUcH6z


[ پنج شنبه 95/6/18 ] [ 5:34 عصر ] [ بی سواد ] [ نظرات () ]

به نام خالق خیر و شر

انگار تاریخ مصرفش را خودش تعیین کرده. انگار منتظر اربابان انگلیسی اش نشده تا مهره سوخته اش کنند.

پیر و خرفت شده و خودش، خودش را رسوا کرده.

#هاشمی را می گویم. #اکبر_هاشمی_بهرمانی.

تبریک... تبریک به تمام مردم آزاده و مظلوم ایران!

برای اینکه #منافق ترین منافق ها هم رسوا شد. کامل رسوا شد. خودش، خودش را رسوا کرد.

37 سال در لباس روحانیت همه را فریب می داد. از آن طلبه ساده لوح که، به خاطرحمایت از این ملعون، با من چند روز قهر کرد، بگیر؛ تا خیلی از خواص این سال ها.

یاد خاطرات پدرم افتادم. آن سال هایی که هنوز امام خمینی زنده بودند و این ملعون منافق هم برای خود جولان می داد و وقتی که دوستان پدرم در مقام پیشواز از این #خائن، به خاطر عدم #بصیرت، پیش پایش بلند شده و در ذوق کردن از دیدارش، از هم سبقت می گرفتند...؛ اما پدرم... پدرم اما ذوق که نکرد هیچ، پیش پایش، بلند هم نشد... نمی دانم حتی شاید نگاهش هم نکرد.

تا کنون این خاطرات پدر و درکِ آن 8 سال پادشاهی اش! بر ایران و دستانِ دست انداز سرطانی اش!، بر ذهن و زندگی ما مردم؛ عذابم می داد. عذابی که کم از عذاب مهین! جهنم نداشت. اما امروز دیگر بخش عمده عذاب از من برداشته شد. از من و از خیلی های شما مردم.

امروز، بنی صدر دوم، رسوا شده و یک جرقه و همت از ما مردم لازم است تا محاکمه شود. امروز بنی صدر سوم هم، اگر عبرت نگیرد، در کنار اربابش، محاکمه خواهد شد. (رئیس جمهورمان #روحانی را می گویم. با گندِ کاپیتالاسیونی FATF اش و گندِ  کرسنت گونه IPC اش).

چیزی از زمانی که رهبرم گفت:اینکه بگویند فردای دنیا، فردای مذاکره است، دنیای موشک نیست، این اگر از روی #ناآگاهی گفته شود که ناآگاهی است؛ اما اگر از روی آگاهی باشد #خیانت است/ اگر نظام اسلامی دنبال فناوری و مذاکره باشد، اما قدرت دفاعی نداشته باشد، مقابل هر کشور فزرتی که تهدید کند باید عقب‌نشینی کند،  منبع نگذشته است. آن روز مردم بصیر، خوشحال شدند که بالاخره، زمان رسوایی #بهرمانی ملعون، نزدیک شده، اما با اندک عقلِ این پیرِ خرفت و توجیه حرفش، برخی قانع شدند که ناآگاهی است.

امروز اما وقتی هاشمی ملعون، می گوید: اگر می‌بینید آلمان و ژاپن این روزها محکم‌ترین اقتصاد دنیا را دارند، برای این است که بعد از جنگ جهانی دوم از اینکه نیروی نظامی داشته باشند، #محروم شدند.منبع دیگر نه نواری هست و نه #توئیتی که توجیه کند.

این بار، در حضور مردم گفته می شود و خودش، خودش را رسوا می کند. خودش مهر تائید #خیانت را بر پیشانی اش می زند.

و بعد از 37 سال چهره منافق اش رسوا می شود.

 

 

 


[ یکشنبه 95/6/14 ] [ 9:29 عصر ] [ بی سواد ] [ نظرات () ]

به نام خالق خیر و شر

دوشنبه 8 شهریور1395، آخرین قسمت یکی دیگر از داستان های مجموعه چرخ و فلک تمام شد.

موضوع این داستان در مورد قصاص بود که در این قسمتِ آخر، در کمال ناباوری، مخاطب از یک روحانی معروف یاد می گیرد، قاتلی که به جای ندامت، جری تر شده را ببخشد!

·          اگر ابراز ندامت هم نکرد ببخشد!!

·         حتی اگر به صورتِ صوری نیز حاضر نشد ندامتش را ابراز کند، باز هم او را ببخشد!!!

·         حتی برای بخشیدنش عجله کند!!!!

·         حتی اگر فکر قصاص این قاتلِ جَری، در ذهنش خطور کرد، احساس فکرِ گناه کند! و معذب شَوَد!!!!!

آن قدر معذب شَوَد که با نگاه ملتمسانه، به دیگر اولیاء دم نگاه کرده و آن ها را همراه خود سازد، که بیاییم و با هم رضایت دهیم! آن هم قبل از رفتنِ قاتل، تا پای چوبه دار که نکند خدای ناکرده، دل قاتل بیچاره! برای لحظاتی کوتاه، به فکر لرزیدن بیفتد!!!!!!

بعد هم که موفق در راضی کردن دیگر اولیاء دم شد و آن ها را همدم و همراه ساخت، آن چنان ذوق زده شَوَد که گویا عزیز دُردانه مقتولَش، یک لکه ننگ و لجنی بود که از دنیا شرَش کنده شده! و این رضایت جایزه قاتل بالفطره برای کم کردن شرِّ! عزیز بی گناه و مظلومش ، از دنیاست!!!!!!!

یکی نیست به این ها بگوید: آیا پیشوایان معصومِ ما از درکِ ثوابِ گذشت، عاجز بودند که وقتی پدرشان به قتل رسید و قاتلش، حتی نادم شد، اسوه کرامت، امام حسن (ع) از قصاص قاتلی حتی نادم، نگذشت و قصاص را اجرا کرد؟"

اما این ها می خواهند برای حفظ تمدن! قصاصی که گاهی برای جلوگیری از جُرمِ بیشتر، حتی واجب می شود، به گذشت متمدنانه!! مبدّل شود

به این آموزه ها که می نگری و دمِ خاطراتی از آموزه های گذشته می گذاری، به یاد خواهی آورد، روایات علائم آخر و الزّمان را.

به یاد خواهی آورد که در آخر و زمان جای همه چیز عوض می شود.

جای ظالم و مظلوم!

جای خیر و شرّ!

جای گناه و ثواب!

جای...!!!

آری اکنون به جایی رسیده ایم که قصاص عادلانه و عاقلانه، منفور شده و تَوَحُش! نامیده می شود. اما گذشتِ ساده لوحانه و ذلیلانه، انسانیت! و تمدن!! نام می گیرد.

تعجبی نیست...؛ وقتی این روزها  در جامعه، ذلّت، ارزش! و عزّت، ضدّ ارزش شده و دیوانگی!!؛ این ارزش های جدید، به جوامع کوچکِ (خانواده ها)ملتمان هم تسرّی یابد تا کوچک و بزرگ، یاد بگیرند "ذلیل شدنشان چه لذتی داشته که37 سال! از درک آن محروم بودند.

دوست من، امروز به این فرهنگ سازی غلط، اعتراض نکنی، آن ها به دَرکِ لذّتَت از این ذِلّت ها، بسنده نمی کنند و تا تو را به دَرکِ لذتِ ذلتِ دیاثت! نکشنانند، باز هم برایت فرهنگ سازی خواهند کرد.


دوست من اگر این ها را قبول داری و هنوز عزّت و شرافت و عقل و عدل، برایت ارزش هستند، این متن را برای دوستان دیگَرَت بفرست تا علیه این رویه غلطِ رسانه ها و رسانه ای ها در این روزها، قدمی  هرچند کوچک برداشته باشیم.

#چرخ_و_فلک_قسمت_بیست_و_شش


[ سه شنبه 95/6/9 ] [ 4:39 عصر ] [ بی سواد ] [ نظرات () ]

به نام خالق خیر و شر

 #اولین_چهار_ساله

آری این روزها، همه مان این را زمزمه می کنیم و حتی بعضی هایمان، فریادش می زنیم. فریاد #اولین_چهار_ساله.

بگذار ما را مسخره کنند. اما این ما هستیم که رای می دهیم. من و تو و آن هایی که مثل ما (مردم) هستند.

بگذار بگویند که انتخابات تشریفاتی است و نظام تصمیم می گیرد. این را می گویند که تو انتخابات را عبث، دانی و قدمی پیش نگذاری.

بگذار بگویند که باز هم آش همین آش است و کاسه همین کاسه!. بگویند که هر که بیاید هیچ چیز عوض نمی شود و همه شان سر و ته یک کرباسن. این را می گویند که امید به وضع مطلوب را در تو بخشکانند.


می دانی دوست من؟ آن هایی که پشت این دولت نگون بخت، عروسک گردان بودند و من و تو باقی (مردم) را کشاندند به خیابان و هنجار شکستیم و رقصیدیم و جشن رفع تحریم و آفتاب برجام! گرفتیم...؛ همان ها الان همین بالایی ها را می گویند. همان ها هستند که می خواهند بعد این چهار سال (که خودشان هم می دانند و می خواستند که این دولت تنها 4 سال بماند) نظام و مشروعیتش را زیر سوال ببرند به این نحو که تو نیایی و رای ندهی. به این نحو که تو اشارات رهبرت را نگیری و در گروه اکثر هم لایعقلون، بمانی.

می دانی دوست من؟ آن ها حق دارند که این گونه فکر کنند. این گونه حساب کنند. این گونه نتیجه را پیش بینی کنند. آن ها اینگونه حماقت می کنند چون برای دنیا، خدایی را نمی شناسند که اراده ای فوق اراده ماده! و آن ها!! داشته باشد.

دوست من... من هم مثل آن ها پیش بینی می کنم که دولت ما! (دولت فریدون ها) همین چهار سال را بیشتر نخواهد بود. اما بعد آن را دولتی پیش می بینم که بسیار بسیار بهتر از گذشته است. حتی بسیار بهتر از دولت احمدی نژاد (حتی اگر باز هم احمدی نژاد برگردد!)

دوست من... من و تو باید بخواهیم تا چنین شود. تا خدا چنین بخواهد. من و تو باید معترض هر نقصی ولو کوچک باشیم. من و تو نباید از ترس خفه شو بی سواد؛ خفه شو بی غیرت؛ خفه شو ضد انقلاب؛ خفه شو عامی امی؛ خفه شو...؛ گفتن های آن ها؛؛؛ خفه شویم. بلکه باید فریادمان را بلندتر کنیم و برسر کدخدا پرستان بی غیرت و بی عزت، فرود آوریم... آن وقت یقین بدان، خدایی که ما شناختیم و آن ها منکر آن هستند، کمکمان می کند.

می دانم... از زمان اولین بگم بگم ها، به همین راحتی حرفی را قبول نمی کنی. پس برایت از معتبرترین اسناد (قرآن) تایید حرف هایم را می آورم. 

آن جا که در آیاتی از سوره مائده می فرماید:

...یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الْیَهُودَ وَالنَّصَارَى أَوْلِیَاءَ بَعْضُهُمْ أَوْلِیَاءُ بَعْضٍ وَمَنْ یَتَوَلَّهُمْ مِنْکُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ إِنَّ اللَّهَ لَا یَهْدِی الْقَوْمَ الظَّالِمِینَ(51)

...ای کسانی که ایمان آورده‌اید! یهود و نصاری را ولّی (و دوست و تکیه‌گاه خود،) انتخاب نکنید! آنها اولیای یکدیگرند؛ و کسانی که از شما با آنان دوستی کنند، از آنها هستند؛ خداوند، جمعیّت ستمکار را هدایت نمی‌کند

فَتَرَى الَّذِینَ فِی قُلُوبِهِمْ مَرَضٌ یُسَارِعُونَ فِیهِمْ یَقُولُونَ نَخْشَى أَنْ تُصِیبَنَا دَائِرَةٌ فَعَسَى اللَّهُ أَنْ یَأْتِیَ بِالْفَتْحِ أَوْ أَمْرٍ مِنْ عِنْدِهِ فَیُصْبِحُوا عَلَى مَا أَسَرُّوا فِی أَنْفُسِهِمْ نَادِمِینَ (52)

(ولی) کسانی را که در دلهایشان بیماری است می‌بینی که در (دوستی با آنان)، بر یکدیگر پیشی می‌گیرند، و می‌گویند: «می‌ترسیم حادثه‌ای برای ما اتفاق بیفتد (و نیاز به کمک آنها داشته باشیم!)» شاید خداوند پیروزی یا حادثه دیگری از سوی خود (به نفع مسلمانان) پیش بیاورد؛ و این دسته، از آنچه در دل پنهان داشتند، پشیمان گردند!

وَیَقُولُ الَّذِینَ آمَنُوا أَهَؤُلَاءِ الَّذِینَ أَقْسَمُوا بِاللَّهِ جَهْدَ أَیْمَانِهِمْ إِنَّهُمْ لَمَعَکُمْ حَبِطَتْ أَعْمَالُهُمْ فَأَصْبَحُوا خَاسِرِینَ (53)

آنها که ایمان آورده‌اند می‌گویند: «آیا این (منافقان) همانها هستند که با نهایت تأکید سوگند یاد کردند که با شما هستند؟! (چرا کارشان به اینجا رسید؟!)» (آری،) اعمالشان نابود گشت، و زیانکار شدند.

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا مَنْ یَرْتَدَّ مِنْکُمْ عَنْ دِینِهِ فَسَوْفَ یَأْتِی اللَّهُ بِقَوْمٍ یُحِبُّهُمْ وَیُحِبُّونَهُ أَذِلَّةٍ عَلَى الْمُؤْمِنِینَ أَعِزَّةٍ عَلَى الْکَافِرِینَ یُجَاهِدُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ وَلَا یَخَافُونَ لَوْمَةَ لَائِمٍ ذَلِکَ فَضْلُ اللَّهِ یُؤْتِیهِ مَنْ یَشَاءُ وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِیمٌ  (54)

ای کسانی که ایمان آورده‌اید! هر کس از شما، از آیین خود بازگردد، (به خدا زیانی نمی‌رساند)؛ خداوند جمعیّتی را می‌آورد که آنها را دوست دارد و آنان (نیز) او را دوست دارند، در برابر مؤمنان متواضع، و در برابر کافران سرسخت و نیرومندند؛ آنها در راه خدا جهاد می‌کنند، و از سرزنش هیچ ملامتگری هراسی ندارند. این، فضل خداست که به هر کس بخواهد (و شایسته ببیند) می‌دهد؛ و (فضل) خدا وسیع، و خداوند داناست.

إِنَّمَا وَلِیُّکُمُ اللَّهُ وَرَسُولُهُ وَالَّذِینَ آمَنُوا الَّذِینَ یُقِیمُونَ الصَّلَاةَ وَیُؤْتُونَ الزَّکَاةَ وَهُمْ رَاکِعُونَ (55)

سرپرست و ولیّ شما، تنها خداست و پیامبر او و آنها که ایمان آورده‌اند؛ همانها که نماز را برپا می‌دارند، و در حال رکوع، زکات می‌دهند.

وَمَنْ یَتَوَلَّ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَالَّذِینَ آمَنُوا فَإِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْغَالِبُونَ (56)...

و کسانی که ولایت خدا و پیامبر او و افراد باایمان را بپذیرند، پیروزند؛ (زیرا) حزب و جمعیّت خدا پیروز است....


دوست من؛ خواندی این سند معتبر را؟

در این جا خداوند هشدار می دهد که یهود و نصارا را ولی نگیرید که خداوند ستمکاران را هدایت نمی کند. و رئیس جمهور ما هنوز هم شعار می دهد آمریکا کدخداست...

در این جا خداوند برای من و تو ویژگی های رئیس جمهورمان و امثال او را به درستی می آورد. وقتی که می فرماید: کسانی را که در دلهایشان بیماری است می‌بینی که در (دوستی با آنان)، بر یکدیگر پیشی می‌گیرند، و می‌گویند: «می‌ترسیم حادثه‌ای برای ما اتفاق بیفتد

اما وعده خدا را باور نمی کند وقتی خداوند فرموده: شاید خداوند پیروزی یا حادثه دیگری از سوی خود (به نفع مسلمانان) پیش بیاورد؛ و این دسته، از آنچه در دل پنهان داشتند، پشیمان گردند!

آری می بینیم که اکنون به مرزهای پشیمانی رسیده اند، اما هنوز به جای ایمان به خدا؛ کدخدا را باور دارند. می بینیم که همه رشته هایشان طبق پیش بینی خداوند، پنبه شد و هر چه وعده دادند نابود گشت

دوست من ادامه را نیز بخوان. آن جایی که خداوند هشدار می دهد که اگر باورش نکنیم، بهتر از ما را خواهد آورد : ای کسانی که ایمان آورده‌اید! هر کس از شما، از آیین خود بازگردد، (به خدا زیانی نمی‌رساند)؛ خداوند جمعیّتی را می‌آورد که آنها را دوست دارد و آنان (نیز) او را دوست دارند. کسانی که بر خلاف رئیس جمهور ما در برابر مومنان و مردم خود متواضع و در برابر دشمنان سرسخت هستند. آری بیا من و تو و ما مردم  مصداق قوم اول، قرار نگیریم و این دولت مردان کور دل، مصداق این پیش بینی شوند. اگر این شود، خداوند دولتی به ما هدیه خواهد داد که: در راه خدا جهاد می‌کنند، و از سرزنش هیچ ملامتگری هراسی ندارند

دوست من؛ بیا و باور داشته باش وعده حق خداوند را که فرموده: حزب و جمعیّت خدا پیروز است


[ شنبه 95/6/6 ] [ 5:11 عصر ] [ بی سواد ] [ نظرات () ]


.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

لینک های ویژه
امکانات وب


بازدید امروز: 58
بازدید دیروز: 69
کل بازدیدها: 67086