تیر 94 - بی سواد
سفارش تبلیغ
صبا ویژن

بی سواد
 
موسیقی وب

به نام خالق خیر و شر

بی هیچ سابقه ای اگر شنیده باشی، تحسین برانگیز است واقعاً

با خود می گویی: بله این است نظام اسلامی و نظام رأفت.

چه خوب می بینی که قوه قضائیه (صاحب قوه ی قهریه) حال زور زده دارد را می فهمد و می فهمد که آن زندانی چک برگشتی، آن زندانی مهریه(البته انگار قرار است دیگر زندانی مهریه نداشته باشیم.) و آن زندانی ...، دوست دارد در ماه خدا، در مهمانی خدا، با خانواده اش شرکت کند.

دست دخترش را بگیرد و کنار همسرش بر سر سفره خدا بنشیند و همه با هم خانوادگی با خدای خود صحبت کنند. از ندامتِ گذشته و امید داشتن به آینده، به خدا بگویند و خداوند وقتی که او کنار خانواده است دستش را بگیرد و دیگر رها نکند.

خیلی زیباست. فکرش را بکن بعد از این کنار خانواده بودن به لطف میزبانی خداوند در این ماه، او چه آسان باقی حکمش در زندان را تحمل خواهد نمود. 

بله زیباست خیلی زیباست.

اما قوه ی قضاییه عده ای را به حق از این تخفیف 15 روزه مستنثنا نموده است.

ت

در بند د می خوانیم:

مرتکبین جرائم ذیل از شمول این بخشنامه مستثنی خواهند بود:
محکومین جرائم سرقت های مسلحانه و مقرون به آزار، جاسوسی، اقدام علیه امنیت کشور،آدم‌ربائی، جرایم باندی وسازمان یافته، تجاوز به عنف، دایر کردن مراکز فساد و فحشاء، اسیدپاشی، اخلال در نظام اقتصادی، قاچاق، ورود، تولید، توزیع و فروش مشروبات الکلی، محکومین به قصاص و اعدام و حدود شرعی، محکومین دارای سه سابقه محکومیت به ارتکاب همان جرم، محکومینی که به شرارت مشهورند، قاچاق مسلحانه و یا عمده موادمخدر و روانگردان‌ها، قاچاق اسلحه، انسان و سایرمحکومینی که اخلاق و رفتار آنها در زندان به گونه‌ای بوده که بنا به نظر دادستان یا قاضی ناظر زندان یا رئیس زندان یا شورای طبقه‌بندی شایستگی برخورداری از مرخصی را ندارند.

تبصره یک: درمورد سارقین دارای محکومیت بیش از یکسال و محکومان مواد مخدری که میزان محکومیت آنان بیش از پنج سال باشد ترتیبی اتخاذ گردد هر چهل وهشت ساعت یکبار خود را به مراجع انتظامی محل سکونت خویش معرفی نمایند.
تبصره دو: منظور از قاچاق عمده مواد مخدر و روانگردان‌ها عبارت است از:
1- بیش از 5 کیلوگرم تریاک و ملحقات آن موضوع بند 4 ماده 4 قانون اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر.
2- بیش از 100 کیلوگرم تریاک و ملحقات آن موضوع بند 6 ماده 5 قانون مذکور.
3- بیش از 30 گرم هروئین و روانگردان‌ها و ملحقات آنها موضوع بند 6 ماده 8 قانون مذکور.

« خواننده گرامی توجه داشته باش، هیچ وقت به ذهنت متبادر نشود که جناب "#م.ه!" مشمول بند د شوند انشالله.»
توجه داشته باشید "#م.ه!" محترم قبل از این تخفیف که در بند های دیگر آمده، به لطف ماه رمضان مشمول 30 روز عطوفت اسلامی شده اند.
یک وقت خیال خام نکنید که "#م.ه!" محترم در نظام اقتصادی اخلال کرده باشدها!. خیال خام نبرید که "#م.ه!" محترم مترکب جاسوسی شده باشد ها... این خیال های خام جیز هستند جیزّه!
این بند ها و تبصره ها برای آن هایی است که #بنده_زاده هستند و نه #آقا_زاده

[ یکشنبه 94/4/7 ] [ 6:27 عصر ] [ بی سواد ] [ نظرات () ]

به نام خالق خیر و شر


#برادران_لاریجانی

برادرانی که سال هاست مناصب کلیدی نظام را در دست خود دارند. برادرانی که هیچ وقت جبهه ی خود را با خطوط قرمز مشخص نکردند.

بگذارید ببینم، اصلاً چکار داریم به این که جبهه و جناح این برادران کدام است؟

اصلاً چرا پیگیر این شویم که این برادران طرف چه کسی هستند؟

اصلاً چکار داریم، آن ها راست باشند یا چپ، اصولگرا باشند یا اصلاح طلب؟

و اصلاً چرا بگذاریم به این سوالات برسد وقتی قبلش سوالات دیگری مطرح است؟

سوال مهمی مانند اینکه: چرا؟ چرا این سه برادر اکنون در این مناصب مهم نظام قرار دارند؟

مگر در نظام اسلامی فامیل بازی است؟ مگر نباید شایسته سالاری حاکم بر نظام اسلامی باشد؟

انگار مهمترین ضربه را نظام، از همین عدم تحقق شایسته سالاری و تحقق یافتن فامیل بازی خورده است.

مجال نیست... پس همین اندازه بس است. همین اندازه که در ذهن شمای مخاطب این پرسش ها دوباره یادآوری شود که می دانم این پرسش ها سال هاست در ذهن تان ایجاد شده، اما آن قدر ذهن شما مخاطبان، مورد هجمه انواع اطلاعات قرار می گیرد که به خود می آیی و می بینی چه چیزهای مهمی را از یاد برده ای.

داشتم می گفتم: برادران لاریحانی سال هاست در منصب های مهم نظام جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته اند و انگار امپراطوری برای خود را اندازی نموده اند. یک امپراطوری که بعضی وقت ها مشروعیتش زیر سوال می رود.

انسان یاد خاندان های سلطنتی حاکم پشت پرده در امپراطوری های کره می افتد.

باز هم بگذریم... بگذریم و بپذریم که فعلاً همین است که می بینی و چاره ای نیست تا به شایسته سالاری واقعی رسید.

اما حال که وضع چنین است، آیا نباید با همین وضع موجود، اسلام و جمهوری اسلامی را پیاده سازی کرد.

مجلس چیست؟ می دانم یکباره سوال پرتی پرسیدم.

مجلس مکانی است که عده ای منتخب مردم جمع می شوند و برای نظام جمهوری اسلامی قوانینی وضع می کنند و بر حسن اجرای آن قوانین توسط دولت وقت نظام جمهوری اسلامی ایران، نظارت می کنند.

خب اگر چنین است، چرا باید مجلس از دلواپسی خود کم کند تا به دولت فشار نیاید؟ چرا مجلس نادیده بگیرد تا دست دولت بازتر شود؟ مجلس باید خوب ببیند نه اینکه نادیده بگیرد. خوب ببیند و خوب قانون گذاری کند...

این وظیفه دولت است که شجاع باشد و قانون را اجرا کند. این وظیفه دولت است که بتواند در مذاکرات پیروز شود و حقوق ملت را برگرداند.

اما چه شده، یکی از همین برادران لاریجانی (دکتر علی لاریجانی) کاسه داغ تر از آش می شود و  مخالف قانونی شدن خطوط قرمز هسته ای. به هر حال اما، باقی نمایندگان هر چند با تخفیف کوچکی، خطوط قرمز را قانونی می کنند.

برادر دوم

صادق لاریجانی

فردی که شاید پست مهم تری در نظام را اشغال کرده. پستی آن قدر مهم که باید هر دست اندر کار نظام جمهوری اسلامی ایران، از او بترسد و پایش را کج نگذارد.

اما  در عمل چه می شود. تا دلتان بخواهد در دولت های به ظاهر اسلامی نظام اسلامی ما، خلاف های سنگین از سوی همان دست اندر کاران و حاشیه هایشان می شود. دولت قبل سه هزار میلیارد تومان، دولت کنونی 650 میلیون یورو. خلق ثروتمندانی چون امیر منصور آریا و بابک زنجانی (و البته شنیده ام از این بابک خان، کپی های دیگری نیز ایجاد شده) و ... در چشم بر هم زدنی.

البته این ها زیاد ریشه در ساختار نظام ندوانده بودند و قطعشان نه ترس داشت و نه خطری. اما...

اما کسی به نام مهدی هاشمی بهرمانی، آدم ترسناکیست. آن قدر ترسناک که من یکبار خواب دیدم دست من و خواهرم را می خواست در آتش خشم خود بسوزاند.

آن قدر ترسناک که می تواند بدتر از این کابوس را برای هر کسی که ممکن است سد راهش شود ایجاد کند. و چه کسی لایق تر از این کابوس جز جناب صادق لایریجانی.

صادق لاریجانی که از ترس این آقای مفسد، همه چیزش را تبرئه کرد تا آنقدری بماند که فقط 10 سال محکوم به زندانش کند و نه بیشتر و نه به فساد فی الارض.

صادق لاریجانی که از ترس این آقا، مدت ها اسم او را م . ه گذاشت و اجازه نداد مهدی هاشمی بهرمانی خطابش کنند. حتی وقتی باز هم اعلام شده بود م. ه مهدی هاشمی بهرمانی است، ترس واگیر دار صادق خان لاریجانی، به برخی رسانه رسیده بود و هنوز می گفتند: م. ه

صادق لاریجانی ای که از ترس این آقا اجرای حکم شان را در ماه رمضان به تعویق انداخته. چون ماه رمضان ماه رحمت است و جز مجرمین خطرناک، بقیه مورد رحمت قرار می گیرند. (منبع)

برادران دیگر لاریجانی ها را ولش کن. یکی شان در دولت قبل هر چند از راه نادرست و غلط، اما به هر حال رسوا شد. و بقیه هم مجالی نیست اکنون.

کافیست به منصب هایی که اشغال کرده اند فکر کنند. به مسئولیت خطیرشان.

دست کم صادق خان کمی فکر کند. و یادآور شود که آخرت قاضی در دامنه ی بزرگی نوسان می کند.

 

#از_اوج_بهشت_تا_قعر_جهنم


[ پنج شنبه 94/4/4 ] [ 5:8 عصر ] [ بی سواد ] [ نظرات () ]


.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

لینک های ویژه
امکانات وب


بازدید امروز: 58
بازدید دیروز: 69
کل بازدیدها: 67086